STZ

J&T BANKA SLOVAK OPEN, ženský tenisový turnaj ITF WTT W60
DOTÁCIA: 60 000 USD
DEJISKO: NTC aréna v Bratislave    TERMÍN: 30. októbra – 4. novembra 2023

Trinásť Sloveniek v kvalifikácii

Navigácia » Hlavná stránka » JT Banka Slovak Open » AKTUALITY / News » Trinásť Sloveniek v kvalifikácii

12. 11. 2022     sekcia: AKTUALITY / News

Trinásť slovenských tenistiek sa predstaví v kvalifikácii turnaja J&T Banka Slovak Open 2022. Na podujatí kategórie ITF WTT W60 budú o postup do hlavnej súťaže bojovať Bianca Behúlová, Salma Drugdová, Katarína Kužmová, Eszter Méri, Sara Suchánková, Anika Jašková, Laura Cíleková, Timea Jarušková, Victoria Chramcová, Martina Marušinová, Natália Slabá, Žofia Čuboňová a Katarína Strešnáková. Kvalifikačné boje sa v Národnom tenisovom centre začínajú v nedeľu od 10.00 h.

 
 
 
 
 
 

Ďalšie články

Objektívom: Návrat k finálovým zápasom

Dátum: 05. 11. 2023     sekcia: AKTUALITY / News

Víťazkami turnaja J&T Banka Slovak Open 2023 sa stali Nemka Ella Seidelová vo dvojhre a francúzko-český pár Estelle Cascinová, Jesika Malečková vo štvorhre. Fotonávrat k sobotňajším finálovým zápasom prinášame v našej galérii.

FOTO: Roman Benický

Čítať ďalej...

Fotogaléria 4. novembra 2023

Dátum: 04. 11. 2023     sekcia: AKTUALITY / News

V sobotu vyvrcholil finálovými zápasmi ženský turnaj J&T Banka Slovak Open 2023. Najskôr sa na centrálnom dvorci NTC predstavili aktérky deblového finále. Víťazstvo si vybojoval druhý nasadený francúzsko-český pár Estelle Casciová, Jesika Malečková, ktorý zvíťazil nad mladým českým tandemom Denisa Hindová, Karolína Kubáňová. Po nich o trofej pre víťazku bojovoli v dvojhre sedmička pavúka Ella Seidelová z Nemecka a nasadená šestka Sofya Lansereová z Ruska. Úspešnejšia bola Seidelová, ktorá svoju súperku zdolala v dvoch setoch. Oba zápasy sledoval objektív nášho fotografa.

FOTO: tenipo

Čítať ďalej...

Titul vo dvojhre pre Nemku Ellu Seidelovú

Dátum: 04. 11. 2023     sekcia: AKTUALITY / News

Nemecká tenistka Ella Seidelová získala titul vo dvojhre na turnaji J&T Banka Slovak Open 2023. Siedma nasadená hráčka zvíťazila v sobotňajšom finále nad šestkou pavúka Sofyou Lansereovou z Ruska a zdolala ju 6:4, 7:6(4) za 111 minút. Osemnásťročná rodáčka z Hamburgu otočila v druhom sete nepriaznivý stav 2:5 a stala sa druhou nemeckou víťazkou medzinárodných majstrovstiev Slovenska žien v tenise.

Seidelová získala v Bratislave svoj tretí titul na okruhu ITF, doposiaľ najcennejší v kariére. V lete nenašla premožiteľku na domácich podujatiach v Stuttgarte a Braunschweigu. Z Bratislavy si odnáša prémiu 9142 eur pred zdanením a 80 bodov do svetového rebríčka WTA.

"Vrátila som sa sem po tom, ako som vlani v NTC vyhrala titul na juniorskom turnaji. Mám na to skvelé spomienky, veľmi dobre sa mi tu hrá. Počas týždňa som nastúpila aj proti dvom domácim hráčkam Nine a Mii, na zápasy sa prišli pozrieť diváci a vytvorili dobrú atmosféru. Rovnako organizácia turnaja bola výborná, určite sa sem opäť rada vrátim," povedala v rozhovore po zisku titulu Seidelová, ktorá iba pred pár dňami oslávila osemnáste narodeniny.

"Bolo to už moje tretie finále na podujatí ITF WTT W60 tento rok. Som rada, že bolo konečne víťazné a odvážam si domov trofej pre víťazku. Dám si teraz pár dní oddych. Bol to ťažký týždeň, no veľmi si ho vážim a odchádzam domov šťastná," dodala na záver s úsmevom mladá Nemka, ktorá sa vďaka bratislavskému triumfu predstaví prvý raz v druhej svetovej stovke.

FOTO. tenipo

Čítať ďalej...

Cascinová s Malečkovou víťazkami štvorhry

Dátum: 04. 11. 2023     sekcia: AKTUALITY / News

Druhý nasadený francúzsko-český pár Estelle Cascinová, Jesika Malečková získal titul vo štvorhre na turnaji J&T Banka Slovak Open 2023. Vo finále si hladko poradil s trojkami pavúka Denisou Hindovou a Karolínou Kubáňovou z Českej republiky a zvíťazil 6:3, 6:2 za 63 minút. Dvadsaťdeväťročná Malečková obhájila v Bratislave titul z minulého roka, ktorý získala po boku krajanky Renaty Voráčovej. Cascinová v Bratislave štartovala vôbec po prvý raz.

"Ďakujeme všetkým divákom, ktorí nás počas týždňa povzbudzovali a prišli aj na dnešné finále. Verím, že ste si to užili, boli ste skvelí. Blahoželám dievčatám Karolíne a Denise a prajem im všetko najlepšie do ďalšej kariéry. Som dojatá, vraciam sa na kurty po tri a pol mesačnom zranení, takže tento titul pre mňa veľa znamená. Ďakujem mojej parťáčke za skvelý turnaj. Som veľmi rada, že som to tu obhájila. Rada by som sa poďakovala sponzorom, rozhodcom aj zberačom. Rovnako sa chcem poďakovať fyzioterapeutom, ktorí sa o nás počas týždňa svele starali. Mám tento turnaj naozaj veľmi rada," povedala na záver šťastná víťazka Jesika Malečková. Jej francúzska parťáčka Estelle Cascinová dodala: "Ja som v Bratislave po prvý raz a veľmi som si to tu užila. Ľudia sú tu veľmi milí, podujatie výborne zorganizované. Bol to náš druhý spoločný turnaj s Jesikou, som rada, že sme ho dokázali vyhrať."

Za zdolané finalistky sa divákom počas záverečného ceremoniálu prihovorila Karolína Kubáňová: "Ďakujeme všetkým, ktorí prišli na dnešné finále. Blahoželám víťazkám, titul si zaslúžili. Z našej strany to dnes nebolo skvelé, ale v Bratislave sme odviedli skvelú prácu počas celého týždňa. Turnaj je každoročne výborne zorganizovaný, rady sa sem vraciame."

FOTO: tenipo

Čítať ďalej...

Fotogaléria 3. novembra 2023

Dátum: 03. 11. 2023     sekcia: AKTUALITY / News

V piatok sme v Národnom tenisovom centre spoznali finalistky dvojhry aj štvorhry na turnaji J&T Banka Slovak Open 2023. Vo dvojhre zabojujú o titul Nemka Ella Seidelová, ktorá v prvom semifinále zdolala Chorvátku Leu Boškovičovú, a Ruska Sofya Lansereová, premožiteľka domácej nádeje Renáty Jamrichovej. Do deblového finále postúpili hneď tri Češky. Denisa Hindová s Karolínou Kubáňovou zabojujú proti krajanke Jesike Malečkovej, po boku ktorej bude stáť Francúzka Estelle Cascinová.

FOTO: tenipo

Čítať ďalej...

Jamrichová končí pred bránami finále

Dátum: 03. 11. 2023     sekcia: AKTUALITY / News

Renáta Jamrichová sa neprebojovala do finále dvojhry na turnaji J&T Banka Slovak Open 2023. Zverenka trénera Jána Matúša a kondičného Tadeáša Mikesa nestačila v semifinále na šiestu nasadenú Rusku Sofyu Lansereovú a podľahla jej 5:7, 3:6 za 75 minút. Šestnásťročná hráčka Národného tenisového centra tak na bratislavskom turnaji vyrovnala svoju vlaňajšiu účasť medzi najlepšou štvorkou.

"Bola to určite najsilnejšia súperka z celého týždňa. Hrala veľmi rýchlo a presne. Keď jej padol prvý servis, tak bola veľmi nepríjemná a mala z toho dobrý tlak. Cítila som už trošku aj únavu z predchádzajúcih zápasov. Všetky tri kolá som tu hrala veľmi dlhé zápasy nad dve hodiny. Nemohla som dnes vybehávať dlhé výmeny, preto som niektoré údery išla viac na riziko a veľmi mi to nevychádzalo. Každopádne si myslím, že to bol dobrý zápas," povedala po semifinálovom zápase Renáta.

Lansereová sa v rebríčku WTA pohybuje o vyše 500 miest vyššie ako mladá Slovenka. "Už som sa s takými hráčkami stretla. Bolo to určite cítiť, lebo mala viac skúseností. V dôležitejších momentoch zahrala lepšie ako ja a zaslúžene vyhrala. Myslím si však, že som predviedla dobrú hru aj fanúšikom, ktorí sa prišli pozrieť. Som rada, že som sa dostala až do semifinále a turnaj hodnotím veľmi pozitívne," dodala na záver aktuálne tretia juniorka sveta, ktorú na budúci týždeň čaká príprava so slovenským družstvom v Pohári Billie Jean Kingovej.

FOTO: tenipo

Čítať ďalej...

Project planning

LIVE STREAM

Prenos aktuálnych zápasov.

Project planning

LIVE SCORE

Priebežné stavy, výsledky skončených zápasov.

 

Partneri

J&T BANKA
Peugeot
COOP JEDNOTA
Seekersport
ADIFEX

Mediálni partneri

ZOZNAM.SK
PLUS JEDEN DEN
BIGMEDIA
RTVS
TASR