STZ

J&T BANKA SLOVAK OPEN, ženský tenisový turnaj ITF WTT W60
DOTÁCIA: 60 000 USD
DEJISKO: NTC aréna v Bratislave    TERMÍN: 30. októbra – 4. novembra 2023

AKTUALITY / News

« 123456 »   1/6

Objektívom: Návrat k finálovým zápasom

Dátum: 05. 11. 2023     sekcia: AKTUALITY / News

Víťazkami turnaja J&T Banka Slovak Open 2023 sa stali Nemka Ella Seidelová vo dvojhre a francúzko-český pár Estelle Cascinová, Jesika Malečková vo štvorhre. Fotonávrat k sobotňajším finálovým zápasom prinášame v našej galérii.

FOTO: Roman Benický

Čítať ďalej...

Fotogaléria 4. novembra 2023

Dátum: 04. 11. 2023     sekcia: AKTUALITY / News

V sobotu vyvrcholil finálovými zápasmi ženský turnaj J&T Banka Slovak Open 2023. Najskôr sa na centrálnom dvorci NTC predstavili aktérky deblového finále. Víťazstvo si vybojoval druhý nasadený francúzsko-český pár Estelle Casciová, Jesika Malečková, ktorý zvíťazil nad mladým českým tandemom Denisa Hindová, Karolína Kubáňová. Po nich o trofej pre víťazku bojovoli v dvojhre sedmička pavúka Ella Seidelová z Nemecka a nasadená šestka Sofya Lansereová z Ruska. Úspešnejšia bola Seidelová, ktorá svoju súperku zdolala v dvoch setoch. Oba zápasy sledoval objektív nášho fotografa.

FOTO: tenipo

Čítať ďalej...

Titul vo dvojhre pre Nemku Ellu Seidelovú

Dátum: 04. 11. 2023     sekcia: AKTUALITY / News

Nemecká tenistka Ella Seidelová získala titul vo dvojhre na turnaji J&T Banka Slovak Open 2023. Siedma nasadená hráčka zvíťazila v sobotňajšom finále nad šestkou pavúka Sofyou Lansereovou z Ruska a zdolala ju 6:4, 7:6(4) za 111 minút. Osemnásťročná rodáčka z Hamburgu otočila v druhom sete nepriaznivý stav 2:5 a stala sa druhou nemeckou víťazkou medzinárodných majstrovstiev Slovenska žien v tenise.

Seidelová získala v Bratislave svoj tretí titul na okruhu ITF, doposiaľ najcennejší v kariére. V lete nenašla premožiteľku na domácich podujatiach v Stuttgarte a Braunschweigu. Z Bratislavy si odnáša prémiu 9142 eur pred zdanením a 80 bodov do svetového rebríčka WTA.

"Vrátila som sa sem po tom, ako som vlani v NTC vyhrala titul na juniorskom turnaji. Mám na to skvelé spomienky, veľmi dobre sa mi tu hrá. Počas týždňa som nastúpila aj proti dvom domácim hráčkam Nine a Mii, na zápasy sa prišli pozrieť diváci a vytvorili dobrú atmosféru. Rovnako organizácia turnaja bola výborná, určite sa sem opäť rada vrátim," povedala v rozhovore po zisku titulu Seidelová, ktorá iba pred pár dňami oslávila osemnáste narodeniny.

"Bolo to už moje tretie finále na podujatí ITF WTT W60 tento rok. Som rada, že bolo konečne víťazné a odvážam si domov trofej pre víťazku. Dám si teraz pár dní oddych. Bol to ťažký týždeň, no veľmi si ho vážim a odchádzam domov šťastná," dodala na záver s úsmevom mladá Nemka, ktorá sa vďaka bratislavskému triumfu predstaví prvý raz v druhej svetovej stovke.

FOTO. tenipo

Čítať ďalej...

Cascinová s Malečkovou víťazkami štvorhry

Dátum: 04. 11. 2023     sekcia: AKTUALITY / News

Druhý nasadený francúzsko-český pár Estelle Cascinová, Jesika Malečková získal titul vo štvorhre na turnaji J&T Banka Slovak Open 2023. Vo finále si hladko poradil s trojkami pavúka Denisou Hindovou a Karolínou Kubáňovou z Českej republiky a zvíťazil 6:3, 6:2 za 63 minút. Dvadsaťdeväťročná Malečková obhájila v Bratislave titul z minulého roka, ktorý získala po boku krajanky Renaty Voráčovej. Cascinová v Bratislave štartovala vôbec po prvý raz.

"Ďakujeme všetkým divákom, ktorí nás počas týždňa povzbudzovali a prišli aj na dnešné finále. Verím, že ste si to užili, boli ste skvelí. Blahoželám dievčatám Karolíne a Denise a prajem im všetko najlepšie do ďalšej kariéry. Som dojatá, vraciam sa na kurty po tri a pol mesačnom zranení, takže tento titul pre mňa veľa znamená. Ďakujem mojej parťáčke za skvelý turnaj. Som veľmi rada, že som to tu obhájila. Rada by som sa poďakovala sponzorom, rozhodcom aj zberačom. Rovnako sa chcem poďakovať fyzioterapeutom, ktorí sa o nás počas týždňa svele starali. Mám tento turnaj naozaj veľmi rada," povedala na záver šťastná víťazka Jesika Malečková. Jej francúzska parťáčka Estelle Cascinová dodala: "Ja som v Bratislave po prvý raz a veľmi som si to tu užila. Ľudia sú tu veľmi milí, podujatie výborne zorganizované. Bol to náš druhý spoločný turnaj s Jesikou, som rada, že sme ho dokázali vyhrať."

Za zdolané finalistky sa divákom počas záverečného ceremoniálu prihovorila Karolína Kubáňová: "Ďakujeme všetkým, ktorí prišli na dnešné finále. Blahoželám víťazkám, titul si zaslúžili. Z našej strany to dnes nebolo skvelé, ale v Bratislave sme odviedli skvelú prácu počas celého týždňa. Turnaj je každoročne výborne zorganizovaný, rady sa sem vraciame."

FOTO: tenipo

Čítať ďalej...

Fotogaléria 3. novembra 2023

Dátum: 03. 11. 2023     sekcia: AKTUALITY / News

V piatok sme v Národnom tenisovom centre spoznali finalistky dvojhry aj štvorhry na turnaji J&T Banka Slovak Open 2023. Vo dvojhre zabojujú o titul Nemka Ella Seidelová, ktorá v prvom semifinále zdolala Chorvátku Leu Boškovičovú, a Ruska Sofya Lansereová, premožiteľka domácej nádeje Renáty Jamrichovej. Do deblového finále postúpili hneď tri Češky. Denisa Hindová s Karolínou Kubáňovou zabojujú proti krajanke Jesike Malečkovej, po boku ktorej bude stáť Francúzka Estelle Cascinová.

FOTO: tenipo

Čítať ďalej...

Jamrichová končí pred bránami finále

Dátum: 03. 11. 2023     sekcia: AKTUALITY / News

Renáta Jamrichová sa neprebojovala do finále dvojhry na turnaji J&T Banka Slovak Open 2023. Zverenka trénera Jána Matúša a kondičného Tadeáša Mikesa nestačila v semifinále na šiestu nasadenú Rusku Sofyu Lansereovú a podľahla jej 5:7, 3:6 za 75 minút. Šestnásťročná hráčka Národného tenisového centra tak na bratislavskom turnaji vyrovnala svoju vlaňajšiu účasť medzi najlepšou štvorkou.

"Bola to určite najsilnejšia súperka z celého týždňa. Hrala veľmi rýchlo a presne. Keď jej padol prvý servis, tak bola veľmi nepríjemná a mala z toho dobrý tlak. Cítila som už trošku aj únavu z predchádzajúcih zápasov. Všetky tri kolá som tu hrala veľmi dlhé zápasy nad dve hodiny. Nemohla som dnes vybehávať dlhé výmeny, preto som niektoré údery išla viac na riziko a veľmi mi to nevychádzalo. Každopádne si myslím, že to bol dobrý zápas," povedala po semifinálovom zápase Renáta.

Lansereová sa v rebríčku WTA pohybuje o vyše 500 miest vyššie ako mladá Slovenka. "Už som sa s takými hráčkami stretla. Bolo to určite cítiť, lebo mala viac skúseností. V dôležitejších momentoch zahrala lepšie ako ja a zaslúžene vyhrala. Myslím si však, že som predviedla dobrú hru aj fanúšikom, ktorí sa prišli pozrieť. Som rada, že som sa dostala až do semifinále a turnaj hodnotím veľmi pozitívne," dodala na záver aktuálne tretia juniorka sveta, ktorú na budúci týždeň čaká príprava so slovenským družstvom v Pohári Billie Jean Kingovej.

FOTO: tenipo

Čítať ďalej...

Nemka Seidelová prvou finalistkou

Dátum: 03. 11. 2023     sekcia: AKTUALITY / News

Nemecká tenistka Ella Seidelová sa stala prvou finalistkou dvojhry na turnaji J&T Banka Slovak Open 2023. Siedma nasadená hráčka si prvom piatkovom semifinále poradila s osmičkou pavúka Leou Boškovičovou z Chorvátska a zdolala ju 7:6(6), 3:6, 6:1 za 128 minút. Osemnásťročná rodáčka z Hamburgu zabojuje o svoj tretí titul na okruhu ITF. Predchádzajúce dva získala v tomto roku na turnajoch nižšej kategórie.

FOTO: tenipo

Čítať ďalej...

Daubnerová s Pohánkovou sa do finále nepozrú

Dátum: 03. 11. 2023     sekcia: AKTUALITY / News

Nikola Daubnerová s Miou Pohánkovou nezabojujú o titul vo štvorhre na turnaji J&T Banka Slovak Open 2023. Slovenský pár štartujúci na turnaji vďaka voľnej karte nestačil v semifinále na tretiu nasadenú českú dvojicu Denisa Hindová, Karolína Kubáňová a podľahol jej 4:6, 2:6 za 68 minút. Pre mladé hráčky Národného tenisového centra, ktoré v prvom kole zdolali najvyššie nasadený ruský pár, je semifinálová účasť cennou skúsenosťou.

FOTO: tenipo

Čítať ďalej...

Objektívom: Postup Jamrichovej, koniec Pohánkovej

Dátum: 03. 11. 2023     sekcia: AKTUALITY / News

Renáta Jamrichová a Mia Pohánková odohrali vo štvrtok na turnaji J&T Banka Slovak Open 2023 opäť výborné zápasy. Mladé talenty slovenského tenisu bojovali na centrálnom dvorci Národného tenisového centra o postup do semifinále dvojhry. Kým šestnásťročná Jamrichová vyrovnaný duel s piatou nasadenou Francúzkou Chloe Paquetovou vyhrala, o rok mladšia Pohánková v tesnom zápase nestačila na trojku Ellu Seidelovú z Nemecka. Pri jej prvom štarte na ženskom okruhu v kariére však rozhodne nemusí smútiť, predviedla sa naozaj vo výbornom svetle. Priebeh a emócie oboch duelov zachytil fotograf Roman Benický.

Čítať ďalej...

Fotogaléria 2. novembra 2023

Dátum: 03. 11. 2023     sekcia: AKTUALITY / News

Vo štvrtok sme spoznali semifinalistky dvojhry na turnaji J&T Banka Slovak Open 2023. Na centrálnom dvorci si postup medzi najlepšiu osmičku vybojovali Renáta Jamrichová, Chorvátka Lea Boškovičová, Ruska Sofya Lansereová a Nemka Ella Seidelová. Posledná menovaná zdolala vo vyrovnanom štvrťfinále prekvapenie turnaja, pätnásťročnú Miu Pohánkovú. Pri všetkých zápasoch bol aj objektív nášho fotografa.

FOTO: tenipo

Čítať ďalej...

Fantastická Jamrichová je už v semifinále!

Dátum: 02. 11. 2023     sekcia: AKTUALITY / News

Renáta Jamrichová postúpila do semifinále dvojhry na turnaji J&T Banka Slovak Open 2023. Vo štvrťfinále zdolala piatu nasadenú Francúzku Chloe Paquetovú 7:5, 6:7(5), 6:4 za 166 minút a na bratislavskom turnaji tak obhájila vlaňajší postup medzi najlepšie štyri hráčky. Zverenka trénera Jána Matúša a kondičného Tadeáša Mikesa si v súboji o postup do finále zmeria sily so šestkou pavúka Sofyou Lansereovou z Ruska.

"Bol to veľmi napínavý a tesný zápas, bojovalo sa o každú loptičku. Súperka bola veľmi kvalitná. Som naozaj šťastná, že som to dotiahla do úspešného konca. Aj po prehratom tajbrejku v druhom sete som verila, že zápas stále môžem vyhrať," povedala šestnásťročná hráčka Národného tenisového centra.

Čo vo štvrťfinálovom zápase rozhodlo? "Maličkosti. Dnes to bolo o presnosti a dĺžke úderov a o prvom servise. Hrali sa dlhé výmeny, bolo dôležité, ktorá z nás ju zakončí. Je skvelé, že sa mi týmto víťazstvom podarilo obhájiť vlaňajšie semifinále, ale chcela by som ísť ešte ďalej. Moju najbližšiu súperku vôbec nepoznám, takže uvidíme na kurte. Fyzicky už začínam cítiť únavu, odohrala som tri náročné zápasy. Cítim trochu ruku aj brucho, ale zregenerujem a bude to v poriadku. V semifinále dám do toho úplne všetko. Nemám čo stratiť," zakončila talentovaná tenistka, aktuálne tretia juniorka sveta.

FOTO: tenipo

Čítať ďalej...

Pohánková po boji končí vo štvrťfinále

Dátum: 02. 11. 2023     sekcia: AKTUALITY / News

Mia Pohánková ukončila svoje skvelé singlové pôsobenie na turnaji J&T Banka Slovak Open 2023 vo štvrťfinále. Nad jej sily bola siedma nasadená Nemka Ella Seidelová, ktorá zvíťazila 4:6, 6:2, 6:3 za 106 minút. Zverenka trénera Róberta Gašparetza a kondičného Kristiána Cupáka štartovala vôbec na svojom prvom turnaji v kategórii žien, od organizátorov dostala voľnú kartu a do hlavnej súťaže sa prebojovala z kvalifikácie.

"V prvom sete som hrala dobre, bola som aktívna na nohách a súperka mi trošku pomáhala svojimi chybami. V druhom ma začala viac tlačiť a ja som začala chybovať. V treťom sete som sa ešte snažila bojovať, ale už to nestačilo. Všetko ma bolí, vydala som zo seba maximum počas celého týždňa. Podľa mňa som odohrala vynikajúci turnaj," povedala po zápase pätnásťročná nádej slovenského tenisu.

Pohánková sa počas tretieho setu nechala aj ošetrovať: "Mám trochu natiahnutý stehenný sval, na konci zápasu ma to bolelo pri každej loptičke. Ženský tenis je oveľa rýchlejší ako juniorský, je to úplne iná záťaž. Som rada, že som si to mohla vyskúšať. Do budúcnosti sú to pre mňa obrovské skúsenosti. Zistila som, že dokážem hrať aj s hráčkami na takejto úrovni. Naozaj som prežila vynikajúci turnaj a som veľmi vďačná za to, že som dostala túto príležitosť."

Mohlo by zranenie ohroziť účasť v semifinále štvorhy, na ktoré by Mia mala v piatok nastúpiť spolu Nikolou Daubnerovou? "Určite nie. Sme predsa na kurte dve, parťáčka ma isto podrží. Budem bojovať aj cez bolesť, sme v semifinále, tak do toho pôjdeme naplno. V prvom kole proti najvyššie nasadenému páru sme hrali super tenis, boli sme obe uvoľnené, darilo sa nám a veríme, že môžeme ísť ďalej," zakončila sympatická hráčka Národného tenisového centra, ktorá si svojimi výkonmi a prejavom na kurte získala priazeň tenisovej verejnosti.

FOTO: tenipo

Čítať ďalej...

« 123456 »   1/6
Project planning

LIVE STREAM

Prenos aktuálnych zápasov.

Project planning

LIVE SCORE

Priebežné stavy, výsledky skončených zápasov.

 

Partneri

J&T BANKA
Peugeot
COOP JEDNOTA
Seekersport
ADIFEX

Mediálni partneri

ZOZNAM.SK
PLUS JEDEN DEN
BIGMEDIA
RTVS
TASR