• banner
  • banner
STZ World Tennis Tour Bratislava

J&T BANKA SLOVAK OPEN, ženský tenisový turnaj ITF WTT W60
DOTÁCIA: 60 000 USD
DEJISKO: NTC aréna v Bratislave    TERMÍN: 14. – 20. novembra 2022

 

Chorvátka Konjuhová získala singlový titul

Dátum: 20. 11. 2022     sekcia: AKTUALITY / News

Chorvátska tenistka Ana Konjuhová sa stala víťazkou dvojhry na turnaji J&T Banka Slovak Open 2022 v bratislavskom NTC. Vo finále zdolala v pozícii nasadenej štvorky osmičku pavúka Niginu Abduraimovovú z Uzbekistanu 2:6, 6:0, 7:6(2) za 130 minút. Vďaka triumfu si odniesla prémiu 9142 eur pred zdanením a 80 bodov do svetového rebríčka WTA.

Pre Konjuhovú je to tretí singlový titul na podujatí ITF. V roku 2013 nenašla premožiteľku v Montpellieri, v roku 2020 získala trofej na domácej pôde v Záhrebe. Chorvátka má na svojom konte aj titul z turnaja WTA. V roku 2015 triumfovala na tráve v Nottinghame.

"Bol to pre mňa skvelý týždeň. Je to už dávno, čo som naposledy zdvihla nad hlavu víťaznú trofej. Budem mať na Bratislavu krásne spomienky. Turnaj nebol jednoduchý, mal výborné obsadenie. Pred finále som bola dosť nervózna, vedela som, čo to pre mňa znamená. Som veľmi rada, že som dokázala zvíťaziť. Verím, že sa mi bude dariť aj na ďalších turnajoch, ale nepozerám sa až tak dopredu, musím ísť krok po kroku," povedala po finále šťastná víťazka.

Pre finálové súperky to bol vôbec prvý vzájomný zápas. "V úvodnom sete hrala  Nigina naozaj výborne. Povedala som si však, že sa musím udržať v zápase, hrať agresívne a urobiť všetko čo sa dá, aby som to zvrátila. Servis mi dnes až tak nefungoval, ale zvládla som to aj tak," pokračovala dvadsaťštyriročná rodáčka z Dubrovníka. "Kiežby som teraz mohla ísť na dovolenku, ale čakajú ma ešte nejaké turnaje. Keďže som bola zranená a podstúpila som operáciu, musím si sezónu trošku predĺžiť a získať body."

Celý pobyt v Bratislave si bývalá 20. hráčka svetového rebríčka veľmi pochvaľovala: "Môj kouč má rád Bratislavu, ukázal mi mesto, užili sme si kopec zábavy. Na finále sme mali peknú divácku kulisu, bolo to tu naozaj príjemné. Celá organizácia turnaja fungovala bezchybne," dodala na záver Konjuhová.

Aj zdolaná finalistka Nigina Abudraimovová uznala, že Konjuhová vyhrala zaslúžene: "Som veľmi rada, že som tu bola. Celý týždeň bol skvelý, žiaľ, vo finále to nevyšlo. Súperka si zaslúžila vyhrať. Snažila som sa hrať dobre, myslím si, že diváci videli kvalitný finálový zápas. Celkovo na turnaji štartovalo veľa kvalitných hráčok. V Bratislave som prvý raz, ale všetko sa mi páčilo, cítila som sa tu ako doma."

FOTO: tenipo

Čítať ďalej...
Project planning

LIVE STREAM

Prenos aktuálnych zápasov.

Project planning

LIVE SCORE

Priebežné stavy, výsledky skončených zápasov.

 

Aktuality

« 12 »   2/2

Viki Kužmová v singli končí

Dátum: 15. 11. 2022     sekcia: AKTUALITY / News

Viktória Kužmová nepostúpila do druhého kola dvojhry na turnaji J&T Banka Slovak Open 2022. Piata nasadená hráčka nestačila v úvodnom zápase na mladú talentovanú Češku Nikolu Bartůňkovú, ktorej podľahla 3:6, 7:5, 3:6 za 112 minút. Zverenka trénera Tomáša Hrunčáka a kondičného Kristiána Cupáka sa v Bratislave predstaví ešte vo štvorhre po boku mladšej sestry Katky.

FOTO: tenipo

Čítať ďalej...

Vargová postúpila, Balus a Méri nie

Dátum: 15. 11. 2022     sekcia: AKTUALITY / News

Nina Vargová postúpila do druhého kola dvojhry na turnaji J&T Banka Slovak Open 2022. Držiteľka voľnej karty nastúpila v úvodnom kole proti siedmej nasadenej Rumunke Alexandre Ignatikovej, ktorá jej za stavu 4:0 z pohľadu Slovenky zápas vzdala. V ďalšom zápase si zverenka trénera Martina Zathureckého a kondičného Ladislava Olasza zmeria sily s Češkou Barborou Palicovou. 

V prvom kole skončili Irina Balus a Eszter Méri. Balus (na snímke) v zápase s Britkou Maiou Lumsdenovou vyhrala prvý set, no nakoniec ťahala za kratší koniec a prehrala 7:5, 3:6, 4:6. Méri v súboji dvoch kvalifikantiek prehrala s Češkou Anetou Kučmovou 1:6, 7:6(5), 0:6.

FOTO: tenipo

Čítať ďalej...

Katka Kužmová pokračuje víťazne

Dátum: 15. 11. 2022     sekcia: AKTUALITY / News

Katarína Kužmová (na snímke) postúpila do druhého kola dvojhry na turnaji J&T Banka Slovak Open 2022. Úspešná kvalifikantka si v prvom kole hlavnej súťaže poradila s Turkyňou Zeynep Sonmezovou a zdolala ju 6:3, 4:6, 6:4 za 121 minút. Mladšia zo sestier Kužmových si v ďalšom kole zmeria sily s víťazkou zápasu medzi nasadenou jednotkou Annou Karolínou Schmiedlovou a Rumunkou Cristinou Dinovou.

Katka sa do hlavnej súťaže prebojovala z kvalifikácie. "Prvé kolá tam pre mňa nebývajú nikdy ľahké, navyše som hrala proti Slovenke. Bolo to z mojej strany trošku nervózne, ale dobre som to zvládla. V druhom proti Terke Smitkovej rozodoval vo veľkej miere servis. Vedela som, že to bude vyrovnané a aj sa to potvrdilo, hralo sa do poslednej lopty. Prehrávala som v supertajbrejku 7:9, ale dokázala som to otočiť a som rada, že som v hlavnej súťaži," povedala dvadsaťjedenročná rodáčka z Košíc k eliminačným zápasom.

Na Sonmezovú, prvú súperku v hlavnom pavúku,  sa pred zápasom pripravila: "Trošku som si ju napozerala, vedela som, že to bude ofenzívnejšia hráčka a že budem musieť hrať dlhšie výmeny. Bol to opäť trojsetový zápas, teším sa, že s víťazným koncom pre mňa."

Katka sa v Bratislave predstaví aj vo štvorhre po boku sestry Viktórie. "Veľmi sa na to teším. S Viki sme spolu dlho nehrali. Dúfam, že dnes zvládne aj dvojhru a zajtra si to spolu na kurte užijeme," dodala Katka.

FOTO: tenipo

Čítať ďalej...

Jašková a Cíleková idú v šľapajách svojich mám

Dátum: 14. 11. 2022     sekcia: AKTUALITY / News

Finálové kolo kvalifikácie na turnaji J&T Banka Slovak Open 2022 zviedlo proti sebe dve mladé hráčky, ktoré pochádzajú z tenisového prostredia. Anika Jašková (na snímke), dcéra Radky Zrubákovej, proti Laure Cílekovej, dcére Kariny Habšudovej. Navyše sú dievčatá aj klubovými spoluhráčkami, čo ich vzájomnému zápasu pridávalo špeciálny náboj. Do hlavnej súťaže napokon postúpila Anika, pre ktorú víťazstvo znamená prvú účasť v hlavnej súťaži na šesťdesiattisícovom turnaji ITF v kariére.

„Šesťdesiatky sú vždy ťažké turnaje. Hrajú tam aj dievčatá, ktoré patria do Top 100 svetového rebríčka. Už kvalifikačné zápolenia bývajú náročné. V prvom kole som odohrala výborný zápas s nasadenou súperkou. Vždy keď hrám s kvalitnou hráčkou si vravím, že každý získaný bod je skvelý. Ale aj keď prehrám, sú to aspoň skúsenosti do budúcnosti. Mne sa to podarilo vyhrať, čo ma veľmi potešilo,“ povedala k súboju v prvom kvalifikačnom kole Anika, v ktorom zdolala štvrtú nasadenú Češku Laboutkovú.

Vo finále eliminácie nastúpila proti Laure Cílekovej. „Zápas síce podľa skóre vyzeral jednoducho, ale na kurte to tak úplne nebolo. S Laurou sa veľmi dobre poznáme, trénujeme v rovnakom klube. Je to vždy ťažké hrať s niekým, koho poznám. Navyše je mladšia, tak som cítila tlak, že by som to mala vyhrať.“

Jašková zdolala Cílekovú 6:2, 6:0 a zabezpečila si postup medzi tridsaťdvojku hráčok v hlavnej súťaži. „Je to pre mňa ďalšia veľká skúsenosť, ktorá ma čaká. Rada by som si zahrala s nejakou svetovou hráčkou, aby som mala zasa o skúsenosť navyše. Celkovo som rada, že sa môžem predstaviť na takomto veľkom turnaji a som rada, že sa mi zatiaľ darí. Keď sa mamina na mňa pozerá, je to vždy trošku nervozita navyše, lebo chcem, aby aj ona bola zo mňa šťastná. Veľmi mi ale pomáha,“ dodala devätnásťročná Anika.

Oba kvalifikačné zápasy svojej dcéry a súčasne zverenky sledovala aj Radka Zrubáková: „Veľmi sa teším hlavne kvôli Anike. Tvrdo pracuje a práve takéto víťazstvá jej ukazujú, že tá práca sa oplatí. V zápase s Laurou bola veľmi sústredená. Mal špeciálny náboj, keďže hrala s klubovou spoluhráčkou a moje vzťahy s Karinou sú tiež veľmi hlboké. Nervozitu však prekonala a nakoniec to zvládla,“ ohodnotila dcéru Zrubáková.

Sedemnásťročná Cíleková neskrývala po zápase sklamanie, no snažila sa nájsť aj pozitíva: „Bola to pre mňa skvelá skúsenosť. Som veľmi rada, že som dostala šancu zahrať si na tomto turnaji. V prvom kole kvalifikácie som zdolala silnú súperku, dnes som podľahla Anike. Obe sú odo mňa staršie, nazbierala som cenné skúsenosti. Bol to vôbec môj prvý ženský turnaj.“

Na otázku, ako vníma mamine úspechy z minulosti, Laura dodala: „Veľmi si vážim, čo moja mamina dokázala a vzhliadam k nej. Mala ťažké podmienky a napriek tomu dokázala naozaj veľa. Ja tiež urobím všetko pre to, aby som sa raz stala tenistkou.“

FOTO: tenipo

Čítať ďalej...

Méri, Kužmová a Jašková do hlavnej

Dátum: 14. 11. 2022     sekcia: AKTUALITY / News

Estzer Méri, Katarína Kužmová (na snímke) a Anika Jašková sa prebojovali do hlavnej súťaže dvojhry na turnaji J&T Banka Slovak Open 2022. Méri zvíťazila nad Švajčiarkou Karolinou Kozakovou 7:6(6), 6:0 a v hlavnej súťaži si zmeria sily s ďalšou kvalifikantkou Anetou Kučmovou z Českej republiky. Kužmová vo vyrovnanom zápase zdolala siedmu nasadenú Češku Terezu Smitkovú 6:3, 4:6, 11-9 , jej súperkou v hlavnou pavúku bude Turkyňa Zeynep Sonmezová.

Jašková si vo finále kvalifikácie zmerala sily s krajankou Laurou Cílekovou. V súboji dvoch hráčok slávnych tenisových mám (Anika Jašková - Radka Zrubáková, Laura Cíleková - Karina Habšudová) bola úspešnejšia Anika, ktorá zdolala Lauru 6:2, 6:0. Vo finále kvalifikácie neuspela ešte Salma Drugdová, tá nestačila na tretiu nasadenú Britku Freyu Christieovú.

FOTO: tenipo

Čítať ďalej...

Jamrichová po otočke do druhého kola

Dátum: 14. 11. 2022     sekcia: AKTUALITY / News

Renáta Jamrichová postúpila do druhého kola dvojhry na turnaji J&T Banka Slovak Open 2022. Držiteľka voľnej karty zvíťazila nad Češkou Dominikou Šalkovou (311. WTA) a zdolala ju 7:5, 6:1 za 67 minút. Zverenka trénera Jána Matúša prehrávala v úvodnom sete 2:5, no nezložila zbrane a dokázala otočiť vývoj na svoju na stranu. V druhom dejstve už na kurte dominovala.

"Ani som sa nenazdala a za päť minút bolo 0:3. Potom sme si obe držali servis, ale už to neboli také jasné gemy. Viac som sa rozohrala, výmeny boli vyrovnanejšie a vyrovnanejšie. Dokázala som si zobrať stratený servis späť a vyrovnala som na 5:5. V ťažkom jedenástom geme som ju brejkla a dopodávala som na 7:5. Bolo to trošku aj o šťastí, ale aj o mojej dobrej hre," zhodnotila priebeh zápasu Jamrichová.

Za stavu 2:5 v prvom sete nepodliehala mladá hráčka Národného tenisového centra panike: "Určite som sa chcela viac rozohrať. Cítila som, že to ešte nemám tak v ruke. Keby som aj prehrala prvý set, vedela som, že v druhom to už bude lepšie. To, že som nakoniec vyhrala aj ten prvý, bolo super. Dominika je kvalitná súperka, bol to náš prvý vzájomný duel. Má výborný servis. Ja som sa dnes tiež mohla spoľahnúť na svoje podanie. Myslím si, že to bol kvalitný zápas."

V ďalšom kole čaká Renátu víťazka duelu medzi šiestou nasadenou Rumunkou Jaqueline Cristianovou a českou kvalifikantkou Denisou Hindovou. "V utorok si pôjdem pozrieť svoju ďalšiu súperku. Nepoznám ani jednu z nich, tak vôbec neviem, čo môžem čakať. Verím, že to bude dobré a opäť podám kvalitný výkon."

FOTO: tenipo

Čítať ďalej...

Fotogaléria 13. novembra

Dátum: 13. 11. 2022     sekcia: AKTUALITY / News

Trinásť slovenských hráčok zasiahlo do kvalifikácie na turnaji ITF WTT W60 pod názvom J&T Banka Slovak Open 2022. Vo fotogalérii prinášame obrázky z ich zápasov.

FOTO: tenipo

Čítať ďalej...

Päť Sloveniek o hlavnú súťaž

Dátum: 13. 11. 2022     sekcia: AKTUALITY / News

Päť slovenských tenistiek zabojuje v pondelok o postup do hlavnej súťaže dvojhry na turnaji J&T Banka Slovak Open 2022. Do finále kvalifikácie sa prebojovali Salma Drugdová, Eszter Méri, Katarína Kužmová, Anika Jašková (na snímke) a Laura Cíleková. Eliminačné boje sú v NTC aréne naplánované od 10.30 h.

FOTO: tenipo

Čítať ďalej...

Trinásť Sloveniek v kvalifikácii

Dátum: 12. 11. 2022     sekcia: AKTUALITY / News

Trinásť slovenských tenistiek sa predstaví v kvalifikácii turnaja J&T Banka Slovak Open 2022. Na podujatí kategórie ITF WTT W60 budú o postup do hlavnej súťaže bojovať Bianca Behúlová, Salma Drugdová, Katarína Kužmová, Eszter Méri, Sara Suchánková, Anika Jašková, Laura Cíleková, Timea Jarušková, Victoria Chramcová, Martina Marušinová, Natália Slabá, Žofia Čuboňová a Katarína Strešnáková. Kvalifikačné boje sa v Národnom tenisovom centre začínajú v nedeľu od 10.00 h.

Čítať ďalej...

Finálny akceptačný list

Dátum: 12. 11. 2022     sekcia: AKTUALITY / News

Vo finálnom akceptačnom liste na turnaj J&T Banka Slovak Open 2022 figurujú dve slovenské hráčky - Anna Karolína Schmiedlová a Viktória Kužmová. Najvyššie nasadenou bude Belgičanka Ysaline Bonaventureová (105. WTA), dvojkou Anna Karolína Schmiedlová (106. WTA). Voľnú kartu do hlavnej súťaže dostali od organizátorov tri talentované juniorky - Nikola Daubnerová, Nina Vargová a Renáta Jamrichová.

V kvalifikácii sa z domácich tenistiek predstavia Rebecca Šramková, Bianca Behúlová, Eszter Méri, Sofia Milatová a Katarína Strešnáková.

Čítať ďalej...

Akceptačný list: Päť hráčok svetovej stovky

Dátum: 29. 10. 2022     sekcia: AKTUALITY / News

V akceptačnom liste 22. ročníka medzinárodných majstrovstiev Slovenska v tenise žien k 28. októbru figurovalo päť hráčok z prvej svetovej stovky. Najvyššie v rebríčku WTA spomedzi prihlásených hráčok je Talianka Lucia Bronzettiová na 61. priečke. Druhá je Nemka Tatjana Mariová (70. WTA), tretia Číňanka Yue Yuan (83. WTA).

Čítať ďalej...

Vstupenky sú už v predaji

Dátum: 21. 10. 2022     sekcia: AKTUALITY / News

Medzinárodný šampionát v tenise žien - Slovak Open - sa uskutoční 14. – 20. novembra 2022 v bratislavskej NTC aréne. Turnaj bude zaradený do kategórie ITF World Tennis Tour s dotáciou 60 000 USD. Vstupenky na podujatie si fanúšikovia môžu zakúpiť už teraz na portáloch www.predpredaj.sk a www.ticketportal.sk. Dostupné budú aj na recepcii NTC.

Čítať ďalej...

« 12 »   2/2

Partneri

Peugeot
J&T BANKA
COOP JEDNOTA
Seekersport
ADIFEX

Mediálni partneri

ZOZNAM.SK
PLUS JEDEN DEN
BIGMEDIA
RTVS
TASR