STZ

ITF WTT J2 SLOVAK JUNIOR INDOOR 2022
DEJISKO: NTC aréna, Bratislava TERMÍN: 12. - 16. januára 2022
CHLAPCI: KVALIFIKÁCIA 24 hráčov, HLAVNÁ  32 hráčov, ŠTVORHRA 16 dvojíc
DIEVČATÁ: KVALIFIKÁCIA 24 hráčok, HLAVNÁ 32 hráčok, ŠTVORHRA 16 dvojíc

Ďalej Privara a Hradecká

Navigácia » Hlavná stránka » Itfwttba » AKTUALITY / News » Ďalej Privara a Hradecká

13. 01. 2022     sekcia: AKTUALITY / News

Peter Benjamín Privara a Lucia Hradecká (na snímke) sa prebjovali do druhého kola dvojhry na medzinárodnom turnaji kategórie ITF J2 Slovak Junior Indoor 2022. Najvyššie nasadený Privara si vo vyrovnanom zápase poradil s Rakúšanom Joelom Schwärzlerom a zvíťazil 7:5, 4:6, 6:3. Štrnásťročná Hradecká, ktorá na turnaji štartuje vďaka voľnej karte od organizátorov, vyradila siedmu nasadenú Ukrajinku Lazarenkovú 6:4, 0:6, 7:5.

FOTO: Dušan Barbuš

 
 
 
 
 
 

Ďalšie články

Jamrichová po boji do druhého kola

Dátum: 31. 10. 2023     sekcia: AKTUALITY / News

Renáta Jamrichová sa prebojovala do druhého kola dvojhry na turnaji J&T Banka Slovak Open 2023. Držiteľka voľnej karty zvíťazila v úvodnom zápase nad Češkou Juliou Štruplovou a zdolala ju 3:6, 6:2, 6:3 za 121 minút. Zverenka trénera Jána Matúša obhajuje na bratislavskom turnaji vlaňajšie semifinále, ktoré musela pre zranenie skrečovať.

"V prvom sete som bola trošku nervózna, robila som ľahké a rýchle chyby, takže sme sa nedostávali veľmi do výmen. Ku koncu druhého setu som sa už rozohrala, dostala som sa do hry a aj vo výmenách som diktovala tempo. Myslím si, že som podala dobrý výkon, som šťastná, že som postúpila," povedala po zápase šestnásťročná hráčka NTC.

Úvod duelu bol trošku poznačený nervozitou, ktorú však postupne zo seba striasla: "Plynie to aj z domáceho prostredia, nie často ma vidí hrať moja rodina a známi. Je to úpne iné, ale na druhú stranu aj veľmi príjemné. Domáca podpora je super, ďakujem všetkým fanúšikom, ktorí ma prišli povzbudiť."

V priebehu zápasu Renča zmenila hru, hrala trpezlivejšie a to jej prinieslo úspech. "Povedala som si, že to nemôžem súperke dávať zadarmo mojimi chybami, nech aj ona ukáže, čo vie. Hrala som ďalej a našťastie som sa dobre rozohrala. Verím, že sa počas týždňa budem cítiť dobre na kurte a budem zlepšovať hru aj mentálne nastavenie. Každý odohraný zápas je pre mňa super, keďže turnaj je silno obsadený. Ak by sa mi podarilo zopakovať vlaňajšie semifinále, veľmi by som sa tešila," doplnila na záver s úsmevom Jamrichová.

FOTO: tenipo

Čítať ďalej...

Fotogaléria 13. novembra

Dátum: 13. 11. 2022     sekcia: AKTUALITY / News

Trinásť slovenských hráčok zasiahlo do kvalifikácie na turnaji ITF WTT W60 pod názvom J&T Banka Slovak Open 2022. Vo fotogalérii prinášame obrázky z ich zápasov.

FOTO: tenipo

Čítať ďalej...

Slovo riaditeľa Rastislava Nakládala...

Dátum: 17. 01. 2022     sekcia: AKTUALITY / News

V bratislavskom Národnom tenisovom centre sa v termíne od 10. 1. - 16. 1. uskutočnil medzinárodný turnaj kategórie ITF J2 Slovak Junior Indoor 2022. Zúčastnili sa ho mladí tenisti a tenistky z 21 štátov, medzi nimi 18 Slovákov a 14 Sloveniek, ktorí bojovali v kvalifikácii aj hlavnej súťaži. O hodnotenie podujatia sme požiadali riaditeľa turnaja Rastislava Nakládala.

"Pre začiatok sezóny je veľmi dobré, že sa naši hráči mohli v takom počte konfrontovať s medzinárodnou konkurenciou na turnaji takej vysokej kategórie. Samozrejme, výkonnosť mnohých, ktorí nemali ideálne možnosti v čase pandémie plnohodnotne sa pripravovať, nebola ešte optimálna. Prvý nasadený Peter Benjamín Privara potvrdil úlohu favorita a postúpil do finále. Takmer po pol roku, kedy sa mu neveľmi darilo, sa dostáva do formy. Až vo finále bol nad jeho sily Poliak Pawelski. Z dievčat podala výborné výkony štrnásťročná Lucia Hradecká. Zužitkovala voľnú kartu do hlavnej súťaže, ktorú jej udelil Slovenský tenisový zväz. Podarilo sa jej zdolať dve silné súperky a postúpila do štvrťfinále. Vo štvorhre sa prebojovali najďalej - do semifinále - Norbert Marošík, Sára Šarinová a Michal Čurlej, všetci traja so svojimi českými partnermi."

Čítať ďalej...

Seidelová víťazkou dvojhry aj štvorhry

Dátum: 16. 01. 2022     sekcia: AKTUALITY / News

Nemka Ella Seidelová sa stala víťazkou dvojhry aj štvorhry na turnaji ITF J2 Slovak Junior Indoor 2022. Nasadená dvojka singlového pavúka zvíťazila nad trojkou Alevtinou Ibragimovovou z Ruska hladko 6:3, 6:2. Vo finále štvorhry spolu s krajankou Marie Vogtovou zvíťazili v pozícii najvyššie nasadeného páru nad českými dvojkami pavúka Kristýnou Tomajkovou, Lucii Urbánkovou 7:6(4), 3:6, 10-4.

FOTO: Dušan Barbuš

Čítať ďalej...

Privara na SJI titul nezískal

Dátum: 16. 01. 2022     sekcia: AKTUALITY / News

Peter Benjamín Privara neuspel vo finále dvojhry na juniorskom turnaji ITF J2 Slovak Junior Indoor 2022. Najvyššie nasadený hráč nestačil vo finále na šestku pavúka Martyna Pawelského z Poľska a podľahol mu 6:7(8), 3:6 za 101 minút. Sedemnásťročný zverenec trénera Daniela Trčku však postupom do finále dosiahol na juniorskom turnaji zatiaľ najlepší výsledok v kariére, na titul vo dvojhre však zatiaľ čaká.

Slovenskými víťazmi v singli na Slovak Junior Indoor, ktorý v tomto roku napísal už svoje 28. pokračovanie, tak zostávajú naďalej štyria hráči: Marek Šrámek (2002), Kamil Čapkovič (2004), Jakub Oravec (2012) a Alex Molčan (2015).

Foto: TENIPO

Čítať ďalej...

Víťazmi štvorhry Apltauer s Maksymčukom

Dátum: 15. 01. 2022     sekcia: AKTUALITY / News

Česko-ukrajinský pár Filip Apltauer, Iľja Maksymčuk sa stali víťazmi štvorhry na turnaji ITF J2 Slovak Junior Indoor 2022. V sobotňajšom finálovom zápase zdolali švédsko-českú dvojicu Sebastian Eriksson, Vít Kalina 6:2, 5:7, 10-6. Víťazi prechádzali turnajom bez straty setu, jediný im dokázali zobrať až fináloví súperi.

FOTO: Dušan Barbuš

Čítať ďalej...

LIVE STREAM

LIVE STREAM

Prenos aktuálnych zápasov.

Partneri

Peugeot
STZ
Seekersport
iFortuna