PEUGEOT SLOVAK OPEN, najväčší tenisový turnaj na tvrdom povrchu na Slovensku
DEJISKO: NTC aréna v Bratislave    TERMÍN: 9. – 15. októbra 2023

AKTUALITY/ news

Klein s Molčanom zabojujú o titul!

Dátum: 13. 11. 2020     sekcia: AKTUALITY/ news

Lukáš Klein s Alexom Molčanom si zahrajú o titul vo štvorhre na medzinárodných majstrovstvách Slovenska v tenise mužov. V semifinále vyradili druhý nasadený poľský pár Karol Drzewiecki, Szymon Walkow 7:6(5), 6:3 za 70 minút. Vo finále Peugeot Slovak Open 2020 narazia na fínsku dvojicu Harri Heliovaara, Emil Ruusuvuori.

Čítať ďalej...

Kvalifikant Macháč je už v semi, čaká ho Klein

Český tenista Tomáš Macháč postúpil do semifinále challengeru Peugeot Slovak Open 2020. Úspešný kvalifikant si vo štvrťfinálovom dueli poradil s Talianom Matteom Violom hladko 6:2, 6:4 za 67 minút. Zverenec Daniela Vacka si v ďalšom zápase zmeria sily s domácim hráčom Lukášom Kleinom, ktorý na turnaji štartuje vďaka voľnej karte. Dvadsaťročný Macháč stratil v doterajších piatich zápasoch bratislavského challengeru iba jediný set, v druhom kole proti tretiemu nasadenému Poliakovi Kamilovi Majchrzakovi.

Klein prvý raz v challengerovom semifinále

Lukáš Klein sa prvý raz v kariére predstaví v semifinále challengerového turnaja. Vo štvrťfinále Peugeot Slovak Open 2020 si zverenec trénera Tomáša Krupu a kondičného Dávida Olasza poradil s najvyššie nasadeným hráčom Emilom Ruusuvuorim z Fínska 6:4, 7:5 za 90 minút. Pre dvadsaťdvaročného rodáka zo Spišskej Novej Vsi je to zároveň prvé víťazstvo v oficiálnom zápase nad hráčom prvej stovky rebríčka ATP. O postup do finále zabojuje proti českému kvalifikantovi Tomášovi Macháčovi.

Stachovský zo zdravotných dôvodov odstúpil

Sergij Stachovský je druhým švrťfinalistom Peugeot Slovak Open 2020, ktorý bol nútený odstúpiť z turnaja zo zdravotných dôvodov. Jeho súper, Maximilian Marterer z Nemecka, tak postúpil do semifinále bez boja. Medzi poslednými štyrmi hráčmi narazí na Francúza Antoina Hoanga, ktorý sa do semifinále dostal rovnakým spôsobom po odstúpení krajana Mathiasa Bourgueho.

Molčan s Kleinom v semifinále štvorhry

Dátum: 12. 11. 2020     sekcia: AKTUALITY/ news

Alex Molčan s Lukášom Kleinom postúpili do semifinále štvorhry na medzinárodných majstrovstvách Slovenska v tenise mužov. Hráči NTC si vo štvrťfinále poradili s americko-švajčiarskou dvojicou Jamie Cerretani, Luca Margaroli 6:7(7), 6:4, 10-5 za 97 minút. V súboji o finále sa držitelia voľnej karty stretnú s druhým nasadeným poľským párom Karol Drzewiecki, Szymon Walkow.

Štvrťfinalista Bourgue odstúpil z turnaja

Francúzsky tenista Mathias Bourgue (na snímke), ktorý sa do hlavnej časti challengeru Peugeot Slovak Open 2020 prebojoval z kvalifikácie, bol pre bolesti v brušnej oblasti nútený odstúpiť z turnaja. Vo štvrťfinále mal nastúpiť proti štvrtému nasadenému krajanovi Antoine Hoangovi. Ten sa tak bez boja stal prvým semifinalistom medzinárodných majstrovstiev Slovenska v tenise mužov.

Klein do štvrťfinále, vyzve nasadenú jednotku

Lukáš Klein sa prvýkrát v kariére prebojoval do štvrťfinále challengerového turnaja Peugeot Slovak Open 2020. V druhom kole vyradil ôsmeho nasadeného Taliana Lorenza Giustina 6:4, 6:3 za 72 minút. V dueli o postup do semifinále nastúpi v piatok proti turnajovej jednotke Fínovi Emilovi Ruusuvuorimu.

Nasadená jednotka Ruusuvuori hladko ďalej

Fínsky tenista Emil Ruusuvuori, nasadená jednotka medzinárodných majstrovstiev Slovenska v tenise mužov, zatiaľ prechádza turnajom bez akýchkoľvek problémov. V prvom kole zdolal Kanaďana Stevena Dieza 6:3, 6:3, v druhom si poradil s Francúzom Arthurom Rinderknechom 6:1, 6:4 za 74 minút. Je štvrťfinálovým súperom bude domáci tenista Lukáš Klein, ktorý vyradil osmičku turnaja Lorenzo Giustino z Talianska.

Viola uspel v maratónskom zápase

Matteo Viola postúpil do štvrťfinále turnaja Peugeot Slovak Open 2020. Tridsaťtriročný Talian, ktorý sa do hlavnej súťaže dostal na poslednú chvíľu ako náhradník, zdolal v druhom kole šiesteho nasadeného Srba Nikolu Milojeviča 7:6(5), 4:6, 6:3 za 150 minút. V súboji o semifinále zabojuje proti kvalifikantovi Tomášovi Macháčovi z Česka.

Klein s Molčanom do štvrťfinále

Dátum: 11. 11. 2020     sekcia: AKTUALITY/ news

Lukáš Klein s Alexom Molčanom postúpili do štvrťfinále štvorhry na turnaji Peugeot Slovak Open 2020. V úvodnom kole si poradili s ruským párom Roman Safiullin, Alexej Vatutin 7:5, 6:3 za 58 minút. Hráči NTC si v ďalšom zápase zmerajú sily s americko-švajčiarskou dvojicou Jamie Cerretani, Luca Margaroli, ktorá vyradila nasadené trojky Glasspoola s Lawsonom 7:6(3), 4:6, 12-10. Klein s Močanom do štvrťfinále postúpili aj vlani, kedy ich následne vyradili neskorší víťazi Nielsen s Pützom.

Stachovský do štvrťfinále

Ukrajinec Sergij Stachovský sa stal ďalším štvrťfinalistom medzinárodných majstrovstviev Slovenska v tenise mužov. V druhom kole si poradil s Rusom Romanom Safiullinom 4:6, 6:4, 6:4 za 101 minút. Tridsaťštyriročný rodák z Kyjeva štartuje na Slovak Open dvanásty raz. Jeho doteraz najlepším výsledkom je semifinále z roku 2016, kedy podľahol neskoršiemu víťazovi Norbertovi Gombosovi. Tento rok o postup do semifinále zabojuje proti Nemcovi Maximilianovi Martererovi.

Macháč cez Majchrzaka do štvrťfinále

Český tenista Tomáš Macháč postúpil do štvrťfinále turnaja Peugeot Slovak Open 2020. Úspešný kvalifikant zdolal v druhom kole tretieho nasadeného Poliaka Kamila Majchrzaka 7:5, 6:7(5), 6:1 za 135 minút. Zverenec trénera Daniela Vacka zabojuje o postup do semifinále s víťazom zápasu Matteo Viola - Nikola Milojevič.